Luottamusmiehet

Luottamusmies on apuna työsuhteen ongelmatilanteissa. Hän valvoo työehtosopimusten toteutumista työpaikalla, tulkitsee sopimusten sisältöä ja käy neuvotteluja työnantajan kanssa. 

Luottamusmies varmistaa, että työpaikalla noudatetaan työelämän pelisääntöjä.

Jokaisessa aluetoimistossa on oma luottamusmies. 

Etelä:
Marko Lammi
09 5767 3370
marko.lammi@hekaoy.fi

Itä:
Markku Kuusinen
09 5767 3935
markku.kuusinen@hekaoy.fi

Kaakko:
Lasse Lehtiranta
09 5767 3738
lasse.lehtiranta@hekaoy.fi

varaluottamusmies: Ninni Liljeblad

Koillinen:
Veikko Rahikainen
09 5767 3573
veikko.rahikainen@hekaoy.fi

Länsi:
Iiro Maunula
09 5767 3132
iiro.maunula@hekaoy.fi

varaluottamusmies: Hannu Kari

Viipurinkatu:
Elisa Tapani
09 5767 4904
elisa.tapani@hekaoy.fi